Հայտարարություն կաթիլային ոռոգման համակարգերի ներդրման աշխատանքներին մասնակցության հայտեր ներկայացնելու մասին
2018-01-11
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2017 թվականի դեկտեմբերի 21-ի նիստում N 53 արձանագրային որոշմամբ հավանության է արժանացել Կաթիլային ոռոգման համակարգերի ներդրման համար տրամադրվող վարկերի տոկոսադրույքների սուբսիդավորման ծրագիրը:
Ծրագրին մասնակցել ցանկացող, կաթիլային համակարգեր ներդնող այն մասնագիտացված կազմակերպությունները, որոնք բավարարում են Ծրագրի 22-րդ կետի 2) ենթակետի դ պարբերությամբ սահմանված պայմաններին և չափանիշներին, կարող են Ծրագրում ներկայացված (էջ 11) ձևաչափին համապատասխան հայտ ներկայացնել Նախարարություն:
Ստացված հայտերի հիման վրա մասնագիտացված կազմակերպությունների ցանկը, նաև վերջիններիս գործունեության և կատարած աշխատանքների մասին լրացուցիչ տեղեկատվությունը (առկայության դեպքում) կտեղադրվի կայքում:
Ծրագրի շրջանակներում կսուբսիդավորվեն միայն այն տնտեսավարողներին (վարկառուներին) տրամադրված վարկերը, որոնց հողատարածքներում կաթիլային համակարգերի ներդրումն իրականացվում է վերը նշված ցանկում առկա մասնագիտացված կազմակերպությունների կողմից:

Объявление о подаче заявок для принятия участия в работах внедрения систем капельного орошения
13На заседании Правительства Республики Армении от 21 декабря 2017 года протокольным решением  № 53 была одобрена программа Субсидирования процентных ставок кредитов, предоставленных для внедрения систем капельного орошения.
Желающие принимать участие в программе организации, внедряющие системы капельного орошения, которые удовлетваряют условиям и критериям, установленными в абзаце “д’’ подпункта  2  пункта  22 Программы, могут подать заявку в Министерство в соответствующей форме, представленной  в Программе (стр. 11).
На основе полученных заявок, список специализированных организаций, а также дополнительная информация о деятельности и выполненных работ вышеперечисленных организаций (при наличии) будут выставлены на Сайте.
В рамках Программы будут субсидированы кредиты, предоставленные только тем хозяйствующим (заемщикам), на земельных участках которых внедрение систем капельного орошения осуществлятся одной из специализированных организаций, перечисленной в вышеуказанном списке.