Հայտարարություն հակակարկտային ցանցերի ներդրման աշխատանքներին մասնակցության հայտեր ներկայացնելու մասին
2018-01-19
1Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2017 թվականի օգոստոսի 31-ի նիստում N 37 արձանագրային որոշմամբ հավանության է արժանացել Հայաստանի «Հանրապետության գյուղատնտեսության ոլորտում հակակարկտային ցանցերի ներդրման համար տրամադրվող վարկերի տոկոսադրույքների սուբսիդավորման» ծրագիրը:
Ծրագրին մասնակցել ցանկացող, հակակարկտային համակարգեր ներդնող այն մասնագիտացված կազմակերպությունները, որոնք բավարարում են Ծրագրի 32-րդ կետի 2) ենթակետով սահմանված պայմաններին, կարող են հայտ ներկայացնել Նախարարություն:
Ստացված հայտերի հիման վրա մասնագիտացված կազմակերպությունների ցանկը, նաև վերջիններիս գործունեության և կատարած աշխատանքների մասին լրացուցիչ տեղեկատվությունը (առկայության դեպքում) կտեղադրվեն Կայքում:
Ծրագրի շրջանակներում կսուբսիդավորվեն միայն այն տնտեսա­վարողներին (վարկառուներին) տրամադրված վարկերը, որոնց հողատարածքներում հակակարկտային ցանցերի ներդրումն իրականացվում է վերը նշված ցանկում առկա մասնագիտացված կազմակերպություններից մեկի կողմից:

Объявление о подаче заявок для участия в работах по внедрению противоградовых сеток
1На заседании Правительства Республики Армении от 31 августа 2017 года Протокольным решением N 37 была одобрена Программа субсидирования процентных ставок по кредитам, предоставляемым для внедрения противоградовых сеток в сфере сельского хозяйства Республики Армения.
Желающие принять в Программе участие специализированные организации по внедрению противоградовых сеток, которые удовлетваряют условиям, изложенным в подпункте  2  пункта  32 Программы, могут подать в установленной форме заявку в Министерство.
На основе полученных заявок, список специализированных организаций, а также дополнительная информация об их деятельности и осуществленных работах (при наличии) будут размещены на Сайте.
В рамках Программы будут субсидированы процентные ставки по кредитам, предоставленным только тем хозяйствующим субъектам (заемщикам), на земельных участках которых внед­рение противоградовых сеток осуществляется одной из перечисленных в вышеуказанном списке специализированных организаций.