Կոտայքի մարզում քննարկվել են մթերումների կազմակերպման խնդիրները
makaryanՀՀ գյուղատնտեսության նախարարի տեղակալ Ռոբերտ Մակարյանն այսօր այցելել է Կոտայքի մարզի տարածքում տեղակայված մսամթերքի արտադրությամբ զբաղվող «Բեկոն», «Նատֆուդ», Ա/Ձ «Համլետ Հովսեփյան», խաղողի վերամշակմամբ զբաղվող «Շահնազարյան» գինու-կոնյակի տուն, ինչպես նաև կաթի վերամշակմամբ զբաղվող «Չանախ» ընկերություններ:
Նախարարի տեղակալի և ընկերությունների ղեկավարների հետ կայացած հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են ընկերությունների գործունեության նախնական ծրագրերը, նրանց բնականոն գործունեությունը խոչընդոտող խնդիրները և նախանշվել դրանց լուծման ուղիները:
Ռոբերտ Մակարյանը առանձնացրել է ընթացիկ տարվա գյուղատնտեսական հումքի մթերման գործընթացների կազմակերպման անհրաժեշտ միջոցառումների իրականացման կարևորությունը, հորդորել է սկսել հումքի մթերման նպատակով գյուղացիական տնտեսությունների հետ գնման պայմանագրերի կնքման գործընթացը, ինչպես նաև գնված հումքի դիմաց գյուղացիական տնտեսություններին վճարումների ժամանակին կատարումը:

Вопросы организации процесса закупок были обсуждены в Котайкской области
Заместитель министра сельского хозяйства Армении Роберт Макарян сегодня посетил действующие в Котайкской области комбинаты по производству мяса «Бекон», «Натфуд», частное предприятие «Гамлет Овсепян», занимающиеся переработкой винограда Коньячно-винный дом «Шахназарян», а также молочный комбинат «Чанах».
В ходе визита заместитель министра обсудил с главами компаний намеченные ими программы, проблемы, препятствующие деятельности этих компаний и наметили пути их решения.
Роберт Макарян подчеркнул важность организации на должном уровне процесса закупок сельскохозяйственного сырья, призвал начать процесс подписания договоров с фермерскими хозяйствами о закупках сырья, а также своевременно производить выплаты за сырье.